RYNNY I AKCESORIA

Elementy montażowe połaci dachowych

Wkręty farmerskie

To akcesoria, które muszą sprostać szczególnie wysokim wymaganiom, ponieważ stanowią integralną część pokrycia dachu. Współpracujemy z kontrahentami, którzy gwarantują wysoką jakość swoich wyrobów odpowiednimi atestami. Jeżeli chodzi o wkręty farmerskie to istotne są: zabezpieczenie przed korozją w postaci odpowiedniej warstwy cynku oraz jakość podkładki z materiału uszczelniającego EPDM, która po zamontowaniu sama wulkanizuje się na blachę tworząc szczelne łącze.

System wentylacyjny

Efektywny, wysokowydajny system wentylacyjny przenoszący powietrze usuwane spod połaci dachowej, kanalizacji lub wnętrza budowli. Elementy wykonane z PCV blachy powlekanej, ocynku, alucynku i z blachy nierdzewnej. Zastosowane rozwiązania sprzyjają łatwemu i szybkiemu montażowi. Wszechstronny uniwersalny system do każdego rodzaju pokrycia

Uszczelki

Uszczelki uniwersalne i profilowane produkowane są ze specjalnie spienionych pianek polietylenowych i poliuretanowych o bardzo dużej trwałości. Mocowane pod gąsiorem, w rynnach koszowych, lub przy okapie zapobiegają przedostawaniu się wody, śniegu i innych niepożądanych elementów pod pokrycie dachowe, przy zachowaniu wolnego obiegu powietrza.

Taśma kalenicowa

Taśma kalenicowa jest produktem nowej generacji, dzięki wysokiej dyfuzyjności zastosowanej tkaniny zapewniającym właściwą wentylację przestrzeni pomiędzy pokryciem dachowym a spodnimi warstwami dachu. Kalenica to miejsce, przez które wilgotne powietrze jest wywiewane spod pokrycia dachowego. Jest to bardzo newralgiczny punkt dachu, szczególnie jezeli dach jest pokryty materiałem o zróżnicowanej wysokości profiu, np. dachówka. Gąsiory zwieńczające kalenicę nie przylegają całą krawędzią do dachówek, więc nie są w stanie zapewnić dostatecznej szczelności.

Silikon uniwersalny

Awaryjne naprawy pokryć dachowych – nawet w czasie ulewnego deszczu. Uszczelnianie kołnierzy okien dachowych, kominów i innych obróbek dekarskich. Uszczelnianie połączeń blachy falistej i trapezowej. Naprawa rynien i rur spustowych.Wodoodporne spoinowanie połączeń budowlanych o niewielkiej ruchomości (do 10%). Klejenie na zimno wszelkich typów pap.