USŁUGI

Ciesielsko – dekarskie

Prace związane z dachem wymagają precyzji oraz użycia wysokiej klasy materiałów, aby po ukończeniu działań efekt trwałości pozostał przed długie lata. Współczesne dekarstwo umożliwia zlecenie fachowego wykonania dachu od podstaw, a przy tym uzyskanie dobrego wyglądu w oparciu o najwyższej jakości pokrycia dachowe.

Kiedy usługi dekarskie są niezbędne?

Specjalista z dziedziny dekarstwa oceni, jakie prace będą konieczne w przypadku Państwa dachu. Aktualnie usługi dekarskie umożliwiają kompleksowe przygotowanie nowego dachu lub wymianę dotychczasowego pokrycia dachowego bez zmiany więźby oraz elementów, które nadal są funkcjonalne i nie wymagają wymiany.

Zanim rozpoczną się prace dekarskie należy zatem przeprowadzić rozpoznanie – sprawdzić, jakie działania są potrzebne w przypadku Państwa dachu. Pozwala  to zoptymalizować koszty i uniknąć poważnych ingerencji wtedy, gdy wystarczy niewielka naprawa.

Profesjonalny dekarz może zaproponować jedną z trzech opcji:

 • naprawa miejscowa, czyli:
  • naprawa uszkodzonych i nieszczelnych miejsc,
  • demontaż i wymiana nieprawidłowo ułożonych wcześniej elementów,
  • punktowe usuwanie korozji,
 • odnowienie / wymiana pokrycia, czyli:
  • malowanie całej powierzchni dachu,
  • usunięcie dachówek lub blacho dachówki i ułożenie nowego pokrycia dachowego,
  • docieplenie nową warstwą termoizolacyjną, kładzioną pod dachówki,
 • wymiana / naprawa konstrukcji dachu, czyli:
  • odbudowa poszczególnych łat i kontrłat,
  • wymiana całej więźby dachowej,
  • wzmocnienie obecnej więźby dodatkowymi elementami konstrukcyjnymi.

Z wymianą konstrukcji dachu wiąże się położenie warstwy izolacyjnej oraz dachówek, co sprawia, że na nowo możesz wybrać takie materiały i metody, które zapewnią Twojemu domowi lub innym budynkom długotrwałe korzyści. Solidna więźba będzie doskonałą warstwą nośną dla dachówek z blachy lub bitumicznych oraz cięższych – ceramicznych.

Multizadaniowe dekarstwo, czyli nie tylko dachówki

Na prace dotyczące dachów składa się szereg działań niezbędnych do przygotowania solidnej warstwy ochronnej; obejmują one także odpowiednio dobrane części uzupełniające lub dodatkowe, które wraz z pokryciem dachowym tworzą spójną całość. Oznacza to, że współczesny dekarz, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu zajmuje się powierzonym mu dachem w sposób kompleksowy – renowuje lub odnawia od podstaw – w zależności od potrzeb.

W zakres usług dekarskich wchodzi także przygotowanie i montaż rynien, które jako system odwadniający zabezpieczą dach przed zaleganiem wody oraz śniegu. Ważne są także okna dachowe, których popularność nie słabnie w przypadku adaptowania poddasza na mieszkanie lub przestrzenie biurowe. Pokrycia dachowe, rynny oraz okna dachowe to często nierozłączne dekarskie trio.

Skontaktuj się z profesjonalnym dekarzem!

Współpraca z solidnym dekarzem sprawia, że cała inwestycja będzie znacznie mniej czasochłonna oraz mniej kosztowna niż pierwotnie zakładasz. Skuteczne i wydajne usługi dekarskie pozwolą bez zwłoki przeprowadzić wszystkie prace, a dostęp do wysokiej klasy materiałów w korzystnych cenach zapewnią opłacalny zakup wszystkiego, co niezbędne: od dachówek po rynny.