POKRYCIA DACHOWE

Blachy na rąbek

Blacha na rąbek zatrzaskowy SNAP LOCK

Bratex Snap Lock to elegancki i ponadczasowy wybór. Tego typu blacha panelowa stanowi idealny wybór dla dachów o małym kącie nachylenia.

Produkcja rąbka Snap Lock objęta jest całościowym systemem kontroli naprężeń materiału. Pozwala na utrzymanie oczekiwanego płaskiego kształtu profilu po zatrzaśnięciu na dachu, likwidując ryzyko pofalowania powierzchni. To jeden z kluczowych czynników prostolinijności profilu.

Modułowy rąbek Bratex Savoy

Prezentujemy pierwszy na świecie modułowy rąbek zatrzaskowy Bratex Savoy. Kompleksowy system arkuszy rąbka w stylu przemiennego krycia dachu, z efektem szachownicy. Główne filary koncepcji zastosowania to niezauważalny wpływ liniowej rozszerzalności termicznej, kompaktowe rozmiary arkuszy oraz bezdyskusyjna kontrastowa prezencja. Rąbek modułowy Savoy uwzględnia wszelkie aspekty związane z zachowaniem geometrii krycia czyli kompensacji narastających szerokości będących wynikową grubości blachy. Produkt wyposażony jest w zaawansowane w w ykonaniu cechy łączenia arkuszy jednocześnie zapewniające uzyskanie należytej szczelności. Założenia montażu produktu opierają się na dwukolumnowym powtarzalnym układzie z wykorzystaniem kompletu długiego i o połowę krótszego modułu (arkusza). W zależności od Państwa preferencji, wymiar długiego modułu jest automatycznie kalkulowany na etapie optymalizacji w naszym systemie RoofingCAD.

Blacha na rąbek stojący

Blachy na rąbek stojący, lub mówiąc inaczej „na felc”, idealnie nadają się do formowania. Dzięki temu można ją montować na dowolnych dachach, zarówno tych o tradycyjnej konstrukcji, jak i bardziej nowoczesnych. Sposób takiego kładzenia pokrycia dachowego wymaga dużego doświadczenia oraz odpowiedniego kunsztu dekarskiego, ale zapewnia przez to najwyższą szczelność dachu zarówno podczas deszczu, jak i wiatru.

Łączenie blachy na felc wiąże się ze stałym rozwojem technologii, a także z pojawieniem się nowych narzędzi dekarskich. Kiedyś blachy na rąbek stojący były montowane przede wszystkim ręcznie, dziś natomiast dzięki wyspecjalizowanym urządzeniom i nowym technologiom proces ten można znacznie przyśpieszyć osiągając spektakularne efekty.