POKRYCIA DACHOWE

Blachy dachówkowe

Blachodachówka modułowa NOVATIK PREMIUM

Blachodachówka modułowa NOVATIK PREMIUM.

Wyjątkowy kształt płaskiej układanej dachówki z przesunięciem – jedyne pokrycie blaszane na rynku, które umożliwia osiągnięcie takiego efektu! Wpisuje się w obecny trend we wzornictwie, który każe wybierać proste i płaskie formy. Uniwersalny w zastosowaniu, ale w szczególności wybierany dla budynków o nowoczesnej architekturze czy budynków energooszczędnych. Dostępny w kolorach grafitowym, czarnym, brązowym, czerwonym i ceglastym.

Zalety blachodachówki modułowej

  • Panel dachowy to zupełnie inny system montażu,gwarantujący wyższą wytrzymałość TWOJEMU dachowi

Blachodachówka modułowa NOVATIK HARNAŚ

Blachodachówka modułowa NOVATIK HARNAŚ.

Przetłoczenie pozwala uzyskać efekt naturalnego gontu drewnianego. Nieregularne przetłoczenia w połączeniu z głęboką matową powłoką sprawiają, że dach prezentuje się wyjątkowo i zdecydowanie wyróżnia się na tle innych sąsiadujących budynków. Z założenia przeznaczony jest dla obiektów o bardziej tradycyjnej architekturze, np. typu dworek. Dostępny w kolorach czarny, grafitowy i brązowy.

Zalety blachodachówki modułowej

  • Panel dachowy to zupełnie inny system montażu,gwarantujący wyższą wytrzymałość TWOJEMU dachowi

Blachodachówka modułowa SCANDINAVIA

Blachodachówka modułowa SCANDINAVIA to nowatorskie rozwiązanie na rynku blach dachowych. Jest to połączenie klasycznej blachodachówki oraz najnowszych osiągnięć z zakresu tematyki modułowej.

Zalety blachodachówki modułowej

  • Zagłębione punkty montażowe
  • Protekcja cynk 350g/m2
  • Wentylacja zakładów poprzecznych
  • Gwarancja bezterminowa

Blachodachówka modułowa SAVANNA

SAVANNA to propozycja pierwszej płaskiej blachodachówki modułowej. Produkt jest całkowicie nowy na rynku metalowych pokryć dachowych – dostarcza wyjątkową stylistykę o płaskiej niezakłóconej powierzchni. Jest odpowiedzią na obecnie rosnący trend czystych i prostych form. Bratex SAVANNA® to unikatowy produkt posiadający szereg istotnych cech dla swojej kategorii, zarówno konstrukcyjnych jak i materiałowych.

Bratex SAVANNA® to prawdziwa płaska blachodachówka modułowa, klasycznie przykręcana na łatach z wierzchu. Jest produktem, który układa się kolumnami od okapu do kalenicy, dzięki czemu można uniknąć chodzenia po arkuszach. To prosty, szybki i nie wymagający sposób instalacji doceniany przez każdego dekarza.

Blachodachówka modułowa SAVANNA wytwarzana jest z oryginalnej szwedzkiej blachy SSAB GREENCOAT® o grubości 0,6mm – to aż 20% więcej stali niż standardowo oraz VOESTALPINE Magnez Matt® o grubości 0,5mm.

Zalety blachodachówki modułowej

  • Zagłębione punkty montażowe
  • Protekcja cynk 350g/m2
  • Wentylacja zakładów poprzecznych
  • Gwarancja bezterminowa

Blachodachówki Bratex

Blachodachówka posiada estetyczne kształty, które do złudzenia przypominają klasyczne rodzaje dachówek ceramicznych, zachowując przy tym walory użytkowe i kosztując mniej.

Ta forma pokrycia dachowego jest szczególnie ceniona przez naszych Klientów, ponieważ nadaje się do niemal każdego rodzaju dachu stromego. Blachodachówka, która łączy w sobie tradycję i nowoczesną technologię, sprawdza się przy budowie domów jedno i wielorodzinnych, a także budynków gospodarczych i obiektów sakralnych. Jest to jedna z najtańszych, a zarazem najszybszych metod ułożenia pokrycia dachowego dostępna na rynku.

Oferowana blachodachówka występuje w trzech zupełnie odmiennych rodzajach profili o niezwykle estetycznym wyglądzie, wysokich walorach użytkowych oraz bardzo atrakcyjnej cenie.

ALLANO

PLATINO

VELLO

Produkcja blachodachówki na całym świecie polega na wprowadzeniu gotowej lakierowanej blachy stalowej w kręgu (w formie taśmy) do maszyny. Procesy przetwarzania obejmują wzdłużne profilowanie blachy (począwszy od środka), natłuszczanie, formowanie przetłoczenia blachodachówki oraz cięcie na zamówiony wymiar. Formowanie przetłoczenia blachodachówki jest newralgicznym etapem, do którego przygotowaliśmy się inwestując w starannie dobrane, utwardzane azotowo matryce oraz system natłuszczania powłoki środkami rafineryjnymi. Dzięki produkowaniu arkuszy na konkretną długość odpady ograniczone są do minimum.

Blachodachówka jest jednym z najlżejszych materiałów, co jest jej ogromnym atutem. Jest blisko 10-krotnie lżejsza od tradycyjnych dachówek ceramicznych. Ma to ogromne znaczenie przy renowacji starych dachów, ponieważ więźba nie wymaga zastosowania wzmocnień konstrukcji dachu, co jest szczególnie istotne pod względem ekonomicznym.

Poznaj Bratex.

Jednego z czołowych producentów Szweckich blach dachowych i systemów rynnowych.